Rond koppen meest kritische periode voor tulp
Na een zeer zonnig en relatief droog seizoen in 2022 werd 2023 en 2024 een seizoen dat erg nat was met lastige omstandigheden om te spuiten. Hier en daar sloeg het vuur flink toe. Wat weer zorgde voor ongelijke afrijping en meer problemen met galmijt in de bewaring.
In de vuurproef van 2023 met Red Princess waren de veldjes onbehandeld rond de 90% door vuur aangetast terwijl de veldjes die waren gespoten m.b.v. het waarschuwingssysteem met Palladium slechts 3% aantasting hadden. Dit resulteerde in 84% meer opbrengst met het Palladium schema.
Hieronder staat een foto weergegeven van de proef op 7 juni.
Advies en positionering Palladium
• Zet tot 4x 0,35 kg/ha Palladium in, bij voorkeur rond het koppen
• Verhoog dosering bij waarschuwing of hoge druk naar 0,5 kg/ha
Voordelen Palladium
• Ijzersterk tegen vuurstelen en invuring
• Werkt zowel preventief als “curatief”
• Lage milieubelasting
Situatie toelating Palladium
Inmiddels is bekend dat we de registratie van Palladium niet in stand kunnen houden. Einde verkoop -en opgebruiktermijnen zijn nog niet bekend. We verwachten dat we in ieder geval het middel nog mogen inzetten t/m het einde van het seizoen van de voorjaarsbloeiers in 2026.